Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 6
poslední

#

„Kroužkování“ v DDM Benešov

Ve středu 20. 3. 2019 proběhla v Domě dětí a mládeže Benešov akce „Kroužkování. Děti vyráběly šperky z eloxovaných kroužků. Práce je velmi bavila, náušnice i náramky se moc povedly. Akce se bude opakovat v měsíci květnu a tak ten kdo rád tvoří, může si přijít vyrobit hezký dárek pro své blízké.
celý text

ostatní | 20. 3. 2019 | Autor: Milada Rýdlová
#

Jarní nocování

Textilní kytičky technikou Kanzashi se naučila vyrábět děvčata v Domě dětí a mládeže Benešov na oblíbené akci „Jarní nocování", které se konalo od pátku 15. 3. 2019 do soboty 16. 3. 2019. Seznámila se s různými typy a postupy při šití těchto kouzelných kytiček a jejich dalším využitím jako jarních doplňků a ozdob. Technika děvčata velmi bavila a hotové kytičky navodily tu pravou jarní atmosféru. Na programu nechyběly opět veselé hry a celá akce proběhla v příjemné kamarádské atmosféře.celý text

ostatní | 18. 3. 2019 | Autor: Ivana Růžičková, Milada Rýdlová
#

Modelování z keramické hlíny

Velikonoční dekorace už začaly vyrábět děti v Domě dětí a mládeže Benešov. Ve středu 13. března si vymodelovaly hezkého velikonočního zajíčka. Práce s hlínou je bavila a podařila se. Pro hotový, vypálený výrobek si přijdou za tři týdny. celý text

ostatní | 18. 3. 2019 | Autor: Ludmila Strachotová
#

Jarní pečení

Veselé barevné muffiny s lentilkovým překvapením si upekly děti na akci „Jarní pečení" ve středu 6. 3. 2019 v Domě dětí a mládeže Benešov. Kromě sladké dobroty si také vyrobily krásné ptáčky z látky, které závěrem dozdobily jako zápichy do květináče.

celý text

ostatní | 11. 3. 2019 | Autor: Ivana Růžičková
#

Středeční odpoledne

Na středeční odpoledne 27. 2. 2019 připravil Dům dětí a mládeže Benešov pro školáky tři zábavné akce. Zatancovat a zasoutěžit si s ostatními kamarády mohly děti na tanečních kobercích a při hře Bingo si zahrály o hezké odměny. Zájemci o rukodělné techniky si „ pohráli" s pedigem - a upletli krásné jarní dekorace do květináče - kytičky, dozdobené barevnými dřevěnými korálky. Také na měsíc březen připravil Dům dětí a mládeže Benešov pestrý program, ze kterého si každý jistě vybere.

celý text

ostatní | 5. 3. 2019 | Autor: Milada Rýdlová, Ivana Růžičková
#

Nedělní cvičení

Plná tělocvična dětí různého věku byla opět v neděli odpoledne při Nedělním cvičení Domu dětí a mládeže Benešov. Tentokrát přišli i kluci, a tak došlo i na kruhy a hrazdu, na kterých si děti mohly vyzkoušet své dovednosti.
celý text

ostatní | 5. 3. 2019 | Autor: Mgr. Iva Křížková
#

Valentýnské pečení

Sladká srdíčka z lineckého těsta si upekly děti ve středu 13. 2. 2019 v Domě dětí a mládeže Benešov na akci Valentýnské pečení.
Kromě sladkých dobrot, si také vyrobily srdíčka z korálků a valentýnská přáníčka, která určitě udělala radost všem obdarovaným.
celý text

ostatní | 28. 2. 2019 | Autor: Ivana Růžičková
#

Minizávody

Zájem o gymnastické sporty potvrdilo nedělní dopoledne v benešovské sokolovně, kde se odehrávaly tradiční Minizávody pro děti ze zájmových kroužků Dům dětí a mládeže Benešov. Téměř šedesát závodnic se zde představilo se sestavou na koberci a se skoky z malé trampolínky, které jsou součástí gymnastické discipliny Teamgym. Nejmenší závodnicí byla teprve pětiletá Eliška Růžičková, která vybojovala stříbrnou medaili dokonce i mezi starší konkurencí. Děvčata ukázala, že i když podmínky ve kterých v Benešově cvičí nejsou ideální, dokáží předvést velmi hezké výkony a potěšit diváky také ladností a elegancí svých vystoupení. celý text

ostatní | 27. 2. 2019 | Autor: Iva Křížková
#

Veselá loutka

Loutku princezny, čertíka, vodníka nebo čarodějnice si vyrobily děti ve středu 20. února v Domě dětí a mládeže Benešov při akci „Pro šikovné ruce“. Práce se dřevem a textilem se jim podařila a odcházely spokojené. celý text

ostatní | 27. 2. 2019 | Autor: Ludmila Strachotová
#

Diabolka

Sobotní dopoledne 23. 2. 2019 patřilo v Domě dětí a mládeže Benešov mladým střelcům, kteří se zde sešli na tradiční střelecké soutěži ze vzduchové pušky "Benešovská diabolka". Ve třech kategoriích, které byly určeny pro registrované i neregistrované střelce se závodů zúčastnilo 26 dětí do 14 let, které byly rozděleny dle časového rozvrhu do 8 závodních směn.
Na palební čáře se sešli střelci z Přezletic, Kácova, MěDDM Vlašim a členové střeleckého kroužku Domu dětí a mládeže Benešov. Konkurence byla veliká, ale naši střelci se mezi ostatními neztratili. Vynikajícího výsledku dosáhla Monika Breburdová, která se v kategorii neregistrovaných střelců ze vzduchové pušky umístila na 3. místě. Ostatní naši závodníci nedosáhli svými výkony na medailové umístění, ale přesto jejich výsledky byly velmi pěkné. Děkujeme vedoucím střeleckého zájmového kroužku DDM Benešov, kteří se na přípravě a organizaci "Benešovské diabolky" podíleli a samozřejmě také všem trenérům a rodičům, kteří mladé střelce na závody připravuji. Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým výsledkům. celý text

ostatní | 27. 2. 2019 | Autor: Ivana Růžičková
Hledání benešovského pokladu

Jarní prázdniny s Domem dětí a mládeže Benešov

Bohatý program o jarních prázdninách ve dnech 4. 2. – 8. 2. 2019 připravil pro školáky Dům dětí a mládeže Benešov. Celkem se akcí zúčastnilo 45 dětí, které se přihlásily na celý prázdninový týden nebo si vybraly jednotlivé dny. Na programu nechyběly sportovní aktivity, hry a soutěže, pečení masopustních dobrot, rukodělné a výtvarné činnosti, výlet do Prahy do Muzea smyslů, hledání benešovského pokladu a vycházka do zasněžené zimní přírody. Obědy pro účastníky byly zajištěny v restauraci na Zimním stadionu, kde si děti v příjemném prostředí s vyhlídkou na ledovou plochu velmi pochutnaly. Jarní prázdniny utekly jako voda, všichni si užili spoustu zábavy a legrace s novými kamarády. celý text

ostatní | 13. 2. 2019 | Autor: Ivana Růžičková
#

Pololetní prázdniny

Páteční pololetní prázdniny 1. 2. 2019 byly v Domě dětí a mládeže Benešov opět plné zábavy. Dopoledne si děti užily při oblíbené hře Videostop. Poznávaly pohádky a filmy, odpovídaly na záludné otázky, které prověřily jejich postřeh i znalosti.

celý text

ostatní | 12. 2. 2019 | Autor: Iva Křížková, Ivana Růžičková
#

Poslední volná místa

Stále máme pár volných míst na jarní prázdniny. celý text

ostatní | 30. 1. 2019 | Autor:
#

Střelecké závody

V sobotu 26. 1. 2019 pořádal Dům dětí a mládeže Benešov Střelecké závody pro neregistrované střelce. Ke střelbě ze vzduchové pušky a pistole se sešlo celkem 35 účastníků. Kromě dětí na palební čáru "zalehli" i rodiče, kteří předvedli při střelbě stejně jako jejich děti skvělé výkony.
Vítězové na 1. - 3. místě ve všech kategoriích získali medaile a všichni závodníci si odnesli za své výsledky drobné odměny. Všem gratulujeme a věříme, že si všichni užili příjemné sportovní odpoledne.
celý text

ostatní | 30. 1. 2019 | Autor: Ivana Růžičková
#

Provozní doba

Provozní doba o pololetních a jarních prázdninách (1. - 8.2.2019) je pondělí až pátek od 8:00 do 16:30 hodin celý text

ostatní | 30. 1. 2019 | Autor:
#

Na „Bohemce“ se to cvičí

Gymnastky z Domu dětí a mládeže Benešov se v neděli opět vypravily cvičit do pražské tělocvičny na „Bohemce“. V podnětném a bezpečném prostředí upraveném právě pro cvičení gymnastiky získávaly nové dovednosti pod vedením svých trenérů. Návštěvy gymnastické tělocvičny si děti velmi oblíbily a každý výlet se vždy hned naplní, bohužel ne vždy se dostane na všechny zájemce.
Na gymnastických kroužcích Domu dětí a mládeže Benešov sportují v současné době téměř dvě stovky dětí, především dívek, ale i chlapci ve věku od 5 do 18 let, které se pak většinou výborně uplatní v dalších sportech, protože gymnastika je základem, který lze dále rozvíjet. Velkou roli může hrát právě kvalitní vybavení a podmínky, které nejen pomáhají lepším výkonům, ale také zajišťují bezpečnost cvičících.
celý text

ostatní | 30. 1. 2019 | Autor: Mgr. Iva Křížková
#

Krmení zvířátek

Jaký je rozdíl mezi krmením a přikrmování divoké zvěře se dozvěděla děvčat, která se vydala s Domem dětí a mládeže Benešov ve středu 23. 1. 2019 na akci "Ozdobíme stromeček pro zvířátka". V lese okolo Boušic jsme se vydaly hledat místečko, kam bychom jim daly dobrůtky na přilepšenou. Abychom nešly samy, půjčila nám Eva Bukričová (vedoucí chovatelského kroužku) dva koníky. V lese jsme našly jesličky na seno, kam jsme jim daly mrkvičku, jablíčka, hrušky,
oříšky a na strom lojové koule pro ptáčky. Měly jsme co dělat, aby to zvířátkům nesnědli koně. Procházka byla dlouhá a krásná. Při zpáteční cestě do Benešova děvčata dávala nápady, jak přilákat další zájemce na akce zaměřené na přírodu.

celý text

ostatní | 30. 1. 2019 | Autor: Lucie Smetanová
#

Novoroční besídka

Velmi hezkou novoroční besídku uspořádaly děti ze zájmového kroužku „Hra na flétnu“ pod vedením P. Křišťálové v pátek 18. 1. 2019 v Domě dětí a mládeže Benešov. Na besídce zazněly lidové a renesanční skladby a nechyběly ani vánoční písně a koledy. Děti svým vystoupením potěšily všechny návštěvníky besídky a společně si všichni i některé skladby zazpívali.
celý text

ostatní | 21. 1. 2019 | Autor: Lída Strachotová
#

Zimní nocování

Třicítka děvčat se sešla v pátek 18.1. 2019 v Domě dětí a mládeže Benešov na oblíbené akci „Zimní nocování. V příjemné kamarádské atmosféře si vyrobila dekoraci z drátků a korálků - Strom života. Úvodem se seznámila s významem tohoto výjimečného symbolu a jeho dlouhou historií. I když nás ze začátku drátky trochu pozlobily, výsledkem byly krásné výrobky, které určitě udělaly jako dárek velkou radost. Na programu nocování nechyběly ani veselé hry, do jejichž organizace se aktivně zapojila i starší děvčata. Těší nás velký zájem o "nocování" v domě dětí a mládeže a těšíme se na všechny v měsíci březnu, kdy společně přivítáme jaro a opět něco pěkného vyrobíme.
celý text

ostatní | 20. 1. 2019 | Autor: Ivana Růžičková, Milada Rýdlová
#

Modelování ze slaného těsta

Hezký obrázek klauna, motýlka, myšky nebo zajíce si ve středu 16.1. 2019 vymodelovaly děti ze slaného těsta při akci „Pro šikovné ruce“, kterou pravidelně pořádá Dům dětí a mládeže Benešov. Všechny práce se podařily a jistě potěší rodiče i kamarády. celý text

ostatní | 18. 1. 2019 | Autor: Lída Strachotová
#

Divadlo kouzel

Kouzla a Vánoce patří neodmyslitelně k sobě, a tak si tuto sváteční atmosféru užily děti a dospěláci v sobotu 15. 12. 2018. Dům dětí a mládeže Benešov pro ně připravil výlet do Divadla kouzel Pavla Kožíška do Líbeznice u Prahy. Úžasná kouzla a legrace pobavila všechny malé i velké návštěvníky a závěrem nechyběla ani autogramiáda Pavla Kožíška. Podvečerní projížďka vánočně osvětlenou Prahou byla příjemnou tečkou pěkného výletu. celý text

ostatní | 7. 1. 2019 | Autor: Ivana Růžičková
#

Kroužkování a Vánoční pečení

Mezi poslední prosincové akce pořádané ve středu 19. 12. 2018 v Domě dětí a mládeže Benešov patřilo velmi oblíbené „ Kroužkování", při kterém si děti vyrobily krásné dárky – šperky z eloxovaných kroužků. Na druhé akci, kterou bylo „Vánoční pečení" si děti upekly voňavé vanilkové rohlíčky. Práce šla dětem rychle od ruky, a proto zbyl čas i na výrobu vánočních hvězdiček z drátků a korálků. Přejeme dětem i rodičům nový rok 2019 plný lásky, pohody a těšíme se na všechny na dalších akcích, které Dům dětí a mládeže Benešov pravidelně pro všechny zájemce připravuje.
celý text

ostatní | 7. 1. 2019 | Autor: Milada Rýdlová, Ivana Růžičková
#

Vánoční atmosféra s flétničkami

O milou atmosféru se postaraly děti ze zájmových kroužků HRY NA FLÉTNU Domu dětí a mládeže Benešov při vánočních besídkách.
Koledami a písněmi potěšily své rodiče, prarodiče i hosty a
ukázaly co vše se už na flétnu naučily hrát. celý text

ostatní | 7. 1. 2019 | Autor: Lída Strachotová
#

PF 2019

PF 2019 celý text

ostatní | 23. 12. 2018 | Autor:
#

Mamky se trampolíny nelekly

Příležitost vyzkoušet si co obnáší trénink gymnastiky měli ve středu odpoledne rodiče, prarodiče nebo sourozenci gymnastek z DDM Benešov. Na kroužcích mladších i pokročilých absolvovali s dětmi rozcvičku, pohybovou hru, protažení a zpevnění a hlavně si vyzkoušeli akrobatická cvičení i cvičení na nářadí. Mohli se tak v předsvátečním shonu odreagovat a hlavně strávit chvilku se svými dětmi při jejich koníčku.
Především u těch menších byla účast opravdu velká a ti kteří se toho nebáli si vysloužili obdiv svých dětí.
Další rodiče budou mít podobnou příležitost ještě při pátečních kroužcích.
Na gymnastických kroužcích Domu dětí a mládeže v Benešově cvičí v současné době více než 150 dívek a přes 30 chlapců. Většina z nich nemíří na závody, ale rozvíjí svou obratnost, pružnost a další dovednosti, které pakuplatní v jiných sportech. celý text

ostatní | 20. 12. 2018 | Autor: Iva Křížková
#

Předvánoční týden v Domě dětí a mládeže Benešov se vydařil !

V týdnu od 10. 12. do 14. 12. 2018 v dopoledních hodinách probíhaly v DDM Benešov workshopy s vánoční tematikou jak pro žáky základních škol z Benešova, tak pro školní družiny a členy zájmových kroužků DDM. Zúčastnilo se jich více než 300 dětí. Vyráběly se ozdoby z drátků, korálků a dřevěných stromečků, vánoční svícny, andílci i přání k vánočním svátkům. Po celé sobotní odpoledne 15 12. se pletlo z pedigu. Zvonečky, hvězdičky košíčky i misky se všem velice povedly. Díky dotaci získané z rozpočtu Středočeského kraje z Fondu hejtmana byly všechny aktivity pro účastníky v průběhu celého týdne poskytnuty zcela zdarma. celý text

ostatní | 20. 12. 2018 | Autor: Milada Rýdlová
Provozní doba o vánočních prázdninách 1

Provozní doba o vánočních prázdninách

Čtvrtek 27. 12. 2018 - zavřeno
Pátek 28. 12. 2018 - zavřeno
Pondělí 31. 12. 2018 - zavřeno
Středa 2. 1. 2019 - 8.00 - 16.30h - zájmové kroužky se v tyto dny nekonají
Začínáme ve čtvrtek 3. 1. 2019
celý text

ostatní | 19. 12. 2018 | Autor:
#

Ozdobíme stromečky, rozezníme zvonečky

Druhou adventní neděli 9. 12. 2018 pořádalo KIC Benešov krásnou tradiční předvánoční akci „Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky". celý text

ostatní | 12. 12. 2018 | Autor: Ivana Růžičková, Milada Rýdlová
#

Čertovské pečení

První prosincová středa 5. 12. 2018 patřila v Domě dětí a mládeže Benešov všem šikovným dětem, které si přišly upéct čertovské dobroty. Z předem připraveného těsta podle tajného čertovského receptu děti tvarovaly přes starý pekelný mlýnek kolečka, která po krátkém vychladnutí obalovaly v moučkovém cukru s vanilkou. Během chvíle voněl dům dětí a mládeže čokoládou s oříšky a upečené dobroty navodily to pravou čertovskou atmosféru. celý text

ostatní | 12. 12. 2018 | Autor: Ivana Růžičková
#

Ozdobíme stromečky a rozezníme zvonečky

Druhou adventní neděli 9. 12. 2018 pořádalo KIC Benešov krásnou tradiční předvánoční akci „Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky" Kromě bohatého doprovodného programu a zdobení stromečků, byly pro malé i velké návštěvníky připraveny tvořivé vánoční dílničky Domu dětí a mládeže Benešov. celý text

ostatní | 12. 12. 2018 | Autor: Ivana Růžičková, Milada Rýdlová
první předchozí
ze 6
poslední